I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Novostavby

1. Tělocvična pro Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, příspěvková organizace

Zhotovitel:
Beskydská stavební, a.s., Třinec
Projektant:
BMCH s.r.o., Ostrava - Marianské hory Vedoucí projektu: Ing. Arch. Czeslaw Mendrek
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

2. Sportovní hala, Nová Bělá

Zhotovitel:
Bystroň Group, a.s., Moravská Ostrava
Projektant:
Chválek Ateliér s.r.o., Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava, Ostrava

3. Sportovní hala Svojsíkova, Český Těšín

Zhotovitel:
Metrostav a.s., Praha
Projektant:
ATELIER 38 s.r.o., Ostrava - Moravská Ostrava
Investor:
město Český Těšín

4. Retail Park Poruba s.r.o., Ostrava-Poruba

Zhotovitel:
HSF System a.s., Ostrava-Kunčičky
Projektant:
PIKAZ s.r.o., Ing. Arch. Jan Hemer
Investor:
Retail Park Poruba s.r.o., Ostrava-Poruba

5. Přístavba Karvinské hornické nemocnice, Karviná-Nové město

Zhotovitel:
KOMA MODULAR s.r.o., Vizovice
Projektant:
petit atelier s.r.o., Ropice
Investor:
Karvinská hornická nemocnice a.s., Karviná-Nové město

6. Objekt šaten a zázemí SK FC Hlučín a TJ Hlučín

Zhotovitel:
STAZO, spol s.r.o., Suché Lazce
Projektant:
Ing. Matěj Kudlík
Investor:
Město Hlučín, Městský úřad Hlučín

7. Přístavba Léčebného domu Storch, Čeladná

Zhotovitel:
NOSTA, s.r.o., Nový Jičín
Projektant:
Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Investor:
Beskydské rehabilitační centrum, spol. s r.o., Čeladná

8. Dostavba tělocvičny ve sportovním areálu v Palkovicích

Zhotovitel:
STASEKO PLUS s.r.o., Český Těšín
Projektant:
HUTNÍ PROJEKT Frýdek-Místek a.s., Ing. arch. Rostislav Čajánek, Sviadnov
Investor:
Obec Palkovice

9. Novostavba lékárny a onkologie, Krnov

Zhotovitel:
První KEY-STAV, a.s., Frýdek-Místek
Projektant:
CHVÁLEK ATELIER s.r.o., Ostrava
Investor:
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace, Krnov

10. Sportovní hala v Krásném Poli

Zhotovitel:
Bystroň Group a.s., Ostrava - Moravská Ostrava
Projektant:
Atris, s.r.o., Slezská Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava

11. Požární zbrojnice a centrum krizového řízení obce Litultovice, k.ú. Litultovice

Zhotovitel:
Unicont Opava s.r.o.
Projektant:
Ing. Jana Kristová, Mokré Lazce
Investor:
Městys Litultovice, Litultovice

12. VŠB - TUO, Platforma nových technologií CPIT - TL3 Ostrava-Poruba

Zhotovitel:
Ridera Stavební a.s.
Projektant:
PROJEKTSTUDIO EUCZ, s.r.o., Ostrava-Poruba
Investor:
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

13. Slovenská strela Kopřivnice

Zhotovitel:
PS BRNO s.r.o., Brno - jih
Projektant:
Atris s.r.o., Ostrava - Slezská Ostrava, Ing. arch. Jiří Liškutín, Ing. Ladislav Zahradníček
Investor:
TATRA TRUCKS a.s., Kopřivnice

I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Rekonstrukce

14. Zimní stadion v Krnově - severní Tribuna

Zhotovitel:
Agist s.r.o., Krnov
Projektant:
ADEA projekt s.r.o., Moravská Ostrava
Investor:
Město Krnov

15. Přestavba bývalých jeslí na jazykovou školu a nakladatelství, Opava Kateřinky

Zhotovitel:
Slezské stavby Opava s.r.o., Opava Kateřinky
Projektant:
Atelier38 s.r.o., Ostrava-Moravská Ostrava
Investor:
Helen Doron English, Angličtina pro děti s.r.o., Opava Kateřinky

16. Revitalizace budovy Domova Příbor

Zhotovitel:
BYSTROŇ Group a.s., Moravská Ostrava
Projektant:
Atris s.r.o., Slezská Ostrava
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

17. Oprava fasády budovy školy - Gymnázium Mikuláše Koperníka, Bílovec

Zhotovitel:
Bystroň Group a.s., Moravská Ostrava
Projektant:
Ing. Radek Pavlík, Bílovec
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

18. Oprava fasády a oprava střech - Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál

Zhotovitel:
Fichna - Hudeczek a.s., Píšť
Projektant:
FAKO spol s.r.o., Kroměříž (část střechy a podstřeší), Ing. Miroslav Geryk, Krnov - Pod Bezručovým vrchem (část fasády)
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

19. NKP - zámek Bruntál - revitalizace objektu ,,saly terreny”, Bruntál

Zhotovitel:
Fichna - Hudeczek a.s., Píšť
Projektant:
Ing. Karel Siuda, ČKAIT - 110259 IPOO, Krnov
Investor:
Moravskoslezský kraj, Moravská Ostrava

20. Rekonstrukce autosalonu Ford F.67, Nový Jičín

Zhotovitel:
EB - stavební společnost, s. r. o. , Frenštát pod Radhoštěm, MIRAMO spol s.r.o., Albrechtičky, AL CONSTRUCT, Zlín
Projektant:
Kamil Mrva Architects, s.r.o., Kopřivnice
Investor:
F.67 s.r.o., Nový Jičín

21. Nový domov p.o., rekonstrukce ubytovací části a přístavba budovy D, Karviná

Zhotovitel:
Beskydská stavební a.s., Třinec
Projektant:
PPS Kania s.r.o., Ostrava - Mariánské hory
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

22. Zámek Nová Horka - muzeum pro veřejnost

Zhotovitel:
TVARSTAV - REAL, s.r.o., Nový Jičín
Projektant:
Oldřich Němec, Nový Jičín
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

23. Rekonstrukce výstavní budovy a nová expozice Muzea Těšínska na Hlavní třídě, Český Těšín

Zhotovitel:
MORYS s.r.o., Přívoz, Ostrava
Projektant:
BMCH s.r.o., Mariánské hory, Ostrava
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

24. Radegastův Šenk, Nošovice

Zhotovitel:
BD STAV MORAVA s.r.o., Bruzovice
Projektant:
VYSLOUŽIL ARCHITEKTI, Ostrava
Investor:
Obec Nošovice

25. Zateplení budovy menzy, VŠB-TUO, Ostrava-Poruba

Zhotovitel:
PS BRNO, s.r.o., Brno - jih
Projektant:
Ateliér IDEA, spol. s.r.o., Ostrava, Mariánské hory
Investor:
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

26. Památník Josefa Kaluse, Čeladná

Zhotovitel:
R.E.V.I.S s.r.o., Frýdek - Místek
Projektant:
R.E.V.I.S s.r.o., Frýdek - Místek
Investor:
Obec Čeladná

27. Seniorské bydlení - Zámek Paskov, budova ,,C”, Paskov

Zhotovitel:
Ridera Stavební a.s., Ostrava-Poruba
Projektant:
ATELIER SIMONA - projekce a inženýrska činnost, s.r.o., Ostrava - Mariánské hory
Investor:
Město Paskov, zastoupen Petrem Baďurou, starostou města a Ing. Milanem Klimundou, místostarostou města

28. Voliéra kondora královského, Zoologická zahrada Ostrava, k.ú. Slezská Ostrava, obec Ostrava

Zhotovitel:
GEOSAN GROUP a.s., Kolín III
Projektant:
AU Plan s.r.o., Praha
Investor:
Statutární město Ostrava

29. Památník J.A.Komenského ve Fulneku - živé muzeum, Fulnek

Zhotovitel:
TVARSTAV- REAL a.s. Fulnek
Projektant:
Ing. Petr Tomeš, Ostrava - Výškovice
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

30. Těšínské divadlo - Malá scéna, Český Těšín

Zhotovitel:
TECHARTSTAV s.r.o., Ostrava - Poruba
Projektant:
TECHARTSTAV s.r.o., Ostrava - Poruba
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

31. Rekonstrukce objektu na ul. Velfíkova 385/14, Ostrava - Hrabůvka

Zhotovitel:
S-O-D Holding s.r.o., Petřvald u Ostravy
Projektant:
BYVAST pro s.r.o., Ostrava-Svinov
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava - Jih, Ostrava - Hrabůvka

I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Veřejná prostranství

32. Naučná stezka ,,Lesní stezka Vyhlídka Frýdlant nad Ostravicí", na pozemku č. 3605/1, Frýdlant nad Ostravicí

Zhotovitel:
ACER WOODWAY s.r.o., Brno-Židenice
Projektant:
LIVING IN GREEN s.r.o., Dobřichovice
Investor:
Město Frýdlant nad Ostravicí

33. Revitalizace parku u Biskupství - Moravská Ostrava a Přívoz

Zhotovitel:
HSF System SK s.r.o
Projektant:
Ing. arch. Ondřej Vysloužil
Investor:
Statutární město Ostrava

34. Dobratické centrum volnočasových aktivit - lesopark

Zhotovitel:
K2 stavební Moravia s.r.o., Slezská Ostrava
Projektant:
Ing. arch. Martin Foldyna
Investor:
obec Dobratice

35. Předprostor NKP ,,Noční přechod” v obci Morávka

Zhotovitel:
Zahrady Vrobel s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí, akd. sochař Martin Zet
Projektant:
Ing. arch. Martin Foldyna
Investor:
Obec Morávka

36. Náměstí Ostrava - Jih, veřejný prostor Hrabůvka

Zhotovitel:
Zlínstav a.s., Zlín
Projektant:
PROJEKTSTUDIO EUCZ, Ostrava - Poruba
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava - Jih, Ostrava-Hrabůvka

37. Regenerace sídliště Hrabůvka - 2.etapa, Zeleň Savarin

Zhotovitel:
STAVIA - silniční stavby, a.s., Ostrava
Projektant:
Atregia s.r.o., Šebrov-Kateřina
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava - Jih, Ostrava-Hrabůvka

II. Kategorie bytové domy

38. Penzion IV, Opava

Zhotovitel:
METROSTAV a.s., Praha
Projektant:
CITY WORK s.r.o., Praha
Investor:
Statutární město Opava

39. Rekonstrukce objektu Husova 7, Ostrava - centrum

Zhotovitel:
MORYS s.r.o., Ostrava
Projektant:
atelier38 s.r.o, Moravská Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava

40. Rekonstrukce oblasti Ostrava - Kunčičky, Ostrava - Kunčičky

Zhotovitel:
RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava - Vítkovice, Ristrorispetto s.r.o., Dolní Lutyně, OWLET STAV s.r.o., Ostrava-Poruba, Údržba pozemků a.s., Horní Suchá, Jan Kovář
Projektant:
Ing. Christos Kirkopulos, Vratimov
Investor:
Heimstaden Czech s.r.o., Ostrava

41. Bytový dům Střelniční

Zhotovitel:
INTOZA s.r.o., Ostrava Mariánské hory a Hulváky
Projektant:
ATELIÉR 38 s.r.o., Moravská Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava

42. Penziony Smrk a Skalka společnosti Ráj Beskyd v Čeladné

Zhotovitel:
HLAVA-STAVBY s.r.o., Bystřice pod Hostýnem, RV Styl s.r.o., Ostrava - Martinov
Projektant:
petit ateliér s.r.o., Ropice
Investor:
Ráj Beskyd, s.r.o., Brno

III. Kategorie Rodinné domy

43. Rodinný dům v Šilheřovicích

Zhotovitel:
Svépomoci, STAVBY ŠIMEK s.r.o., Frýdek-Místek
Projektant:
Ateliér POD VĚŽÍ s.r.o., Frýdek - Místek, Kamil Mrva Architects, s.r.o., Kopřivnice
Investor:
Lukáš Homola

44. Atriový rodinný dům v Hukvaldech, Dolní Sklenov

Zhotovitel:
TRASPOL stavební s.r.o., Nové město, Praha 1
Projektant:
petit atelier s.r.o., Ropice
Investor:
Samuel Mitúch a Katarína Mitúchová, Moravská Ostrava

45. Novostavba rodinného domu v Ostravě Radvanicích, ul. Na Štěpnici

Zhotovitel:
nebyl generální dodavatel
Projektant:
ti2 architekti - Ing. arch. Tomáš Kozel, Ing.arch. Kamil Měrka
Investor:
manželé Menšíkovi

IV. Kategorie Průmyslové stavby

46. Sídlo společnosti POLNA corp. s.r.o., Třinec

Zhotovitel:
Beskydská stavební, a.s., Třinec
Projektant:
Ing. arch. Jan Paldus, Petřvald u Karviné
Investor:
POLNA corps. s.r.o., Třinec dnes již jako VALVEA s.r.o., Třinec

47. Nové VaV centrum společnosti Ingeteam a.s., Ostrava - Pustkovec

Zhotovitel:
HSF System a.s., Ostrava - Kunčičky
Projektant:
Ing. Jaromír Provazník
Investor:
Ingeteam a.s., Ostrava - Pustkovec

48. PC 21 Rozšíření Varny, Paskov

Zhotovitel:
OHL ŽS a.s., Brno, Veveří
Projektant:
V&V stavební a statická kancelář, spol s.r.o., Ostrava
Investor:
Lenzing Biocel Paskov a.s.

V. Kategorie Stavby Dopravní, Inženýrské a vodohospodářské

49. Rybí - likvidace odpadních vod, Rybí

Zhotovitel:
COMMODUM, spol s.r.o., Valašská Bystřice
Projektant:
Projekty VODAM s.r.o., Hranice
Investor:
Obec Rybí

50. Optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice, Karviná

Zhotovitel:
Společnost ČET-DET, tvořena společnostmi: Subterra a.s. správce, OHL ŽS a.s. společník, EUROVIA CS a.s. společník, GJW Praha spol s.r.o.
Projektant:
Sdružení Český Těšín - Dětmarovice tvořené společnostmi: MORAVIA CONSULT Olomouc a.s. vedoucí účastník, SUDOP Brno spol s.r.o., účastník, METROPROJEKT Praha a.s. účastník
Investor:
Správa železnic, státní organizace, Praha - Nové město

VI. Kategorie Stavby realizované mimo území Moravskoslezského kraje

51. Optimalizace a modernizace logistických procesů ve skladu PHOENIX lékárenský velkoobchod s.r.o., Praha - Hostivař

Zhotovitel:
HSF System a.s., Ostrava - Kunčičky
Projektant:
RotaGroup a.s., Praha - Michle
Investor:
PHOENIX lékárenský velkoobchod s.r.o., Praha - Hostivař

52. Smetanova obchodní galerie a městské podzemní garáže, Vsetín

Zhotovitel:
Smetanova obchodní galerie - vybraní dodavatelé: Ruuki CZ s.r.o., KAREDO s.r.o., ELGEN elektro s.r.o., BMS SERVIS s.r.o., Štec SVT s.r.o., Aleš Zetocha
Projektant:
nodum atelier - s.r.o., Jablunkov (obě části), Spolupráce: BLAŽEK PROJEKT s.r.o., Opava (na Smetanově obchodní galerii)
Investor:
Smetanova obchodní galerie - VALATRANS a.s., Liptál, Městské podzemní garáže, Vsetín

53. Café Re:public , Praha - Malá Strana

Zhotovitel:
STALUV spol s.r.o., Praha
Projektant:
nodum atelier - s.r.o., Jablunkov
Investor:
REKOCHEM s.r.o., Staré Město, Třinec