Tisková zpráva k 15. ročníku

23. 9. 2021 Tisková zpráva

JUBILEJNÍ 15. ROČNÍK SOUTĚŽE STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE JE REKORDNÍ

 

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje 2020, která letos vstupuje do svého jubilejního patnáctého ročníku, si našla své adekvátní místo v prezentaci stavebních firem, projektantů, inženýrů, architektů, stavitelů, zhotovitelů či investorů a stala se tak významným vyústěním stavebních realizací a projektů realizovaných na území MSK.

„Patřím mezi obdivovatele špičkových architektů, kteří velmi významně ovlivňují vzhled našich měst i krajiny. Spoluvytvářejí atmosféru a působí na naše vnímání prostředí, do kterého svůj výtvor zasazují. I proto je architektura tak důležitá. Náš kraj prochází zásadní proměnou. Ze zaprášeného koutu republiky se stává technologický lídr, ve kterém dostávají prostor odvážné nápady a smělé vize. Řekl bych, že je náš region pro moderní architekturu ideálním místem. Proto je skvělé, že už 15 let soutěž Stavba Moravskoslezského kraje na nejlepší stavební počiny v našem regionu upozorňuje,“uvedl prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje.

„Zájem o tuto prestižní soutěž nás vyhlašovatele velice těší. Zejména v souvislosti s dopady epidemie oceňujeme aktivní přístup všech investorů, jejich zásadní přínos ke vzniku dalších nádherných staveb v MSK a tím i podporu celého stavebního sektoru.“, sdělil Ing. Pavel Ševčík, Ph.D., technický ředitel SPS.

Vyhlašovateli této každoroční prestižní soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů pobočky Ostrava a Moravskoslezský kraj. Hlavním cílem je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a dále také seznámení širší laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v našem kraji.

„Tato odborná soutěž má pevnou pozici v kalendáři akcí, na které by zajímavé stavby našeho kraje neměly chybět a vytváří tak pozitivní obraz o stavebnictví.“, uvedl Ing. Svatopluk Bijok, předseda ostravské oblasti České komory autorizovaných inženýrů a techniků.

Od prvního ročníku, jehož slavnostní vyhlášení proběhlo v roce 2007, se do soutěže přihlásilo 507 staveb, z toho si odneslo ocenění 261 v konkrétních kategoriích a hlavní cenu GRAND PRIX získalo 14 společností. Po uzávěrce termínu pro podání přihlášek, v květnu tohoto roku, evidujeme 53 soutěžních staveb.

Do hlasování se za uplynulých čtrnáct let zapojilo přibližně 30 000 osob z řad laické veřejnosti a webové stránky soutěže doposud zhlédlo přes 238 000 návštěvníků. Vyvrcholení soutěže, tedy slavnostní galavečer, navštívilo 4 500 hostů.

„Počet staveb jubilejního 15. ročníku je rekordní. Svědčí to nejen o dobrém renomé této soutěže, ale i o poměrně nečekaném masivním nárůstu nových investic v našem kraji bez ohledu na obtíže spojené s pandemií. A to je dobrá zpráva pro projektanty i stavební firmy.“, zmínil Ing. Arch. Martin Chválek, předseda Obec architektů Ostrava.

Nyní jedenáctičlennou porotu, složenou ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje čeká nelehký úkol – postupně zhodnotit všechny přihlášené soutěžní stavby.

Vzhledem k opatřením, které před nedávnem panovaly, byl slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků soutěže posunut na podzim tohoto roku.

Sledujte průběžné informace o soutěži na našem webu nebo na:  https://www.facebook.com/stavbamsk

Výsledky 17. ročníku soutěže

V SOUTĚŽI STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2022 LETOS BODOVALO HAVÍŘOVSKÉ NÁDRAŽÍ Cenu GRAND PRIX v letošním už 17. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje…

10. 1. 2024
Zahájení 18. ročníku soutěže

Po ukončeném 17. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje, který byl pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje, pana Jana Krkošky, a ministra…

10. 1. 2024
Tisková zpráva k 17. ročníku

Po úspěšném 16. ročníku soutěže „Stavba Moravskoslezského kraje“, který se opět těšil velkému zájmu, započaly přípravy se 17. ročníkem této…

17. 1. 2023
Tisková zpráva k 16. ročníku

STAVBOU MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE JE PRODLOUŽENÁ RUDNÁ V OSTRAVĚ Prodloužená Rudná, tedy silnice I/11 v Ostravě, získala cenu GRAND PRIX. Prestižní…

23. 9. 2022