VÍTĚZOVÉ A OCENĚNÍ 15. ROČNÍKU SOUTĚŽE STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE 2020

I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Novostavby

Hlavní cena

Sportovní hala Svojsíkova, Český Těšín

Zhotovitel:
Metrostav a.s., Praha
Projektant:
ATELIER 38 s.r.o., Ostrava - Moravská Ostrava
Investor:
město Český Těšín

Čestné uznání

Přístavba Karvinské hornické nemocnice, Karviná-Nové město

Zhotovitel:
KOMA MODULAR s.r.o., Vizovice
Projektant:
petit atelier s.r.o., Ropice
Investor:
Karvinská hornická nemocnice a.s., Karviná-Nové město

Přístavba Léčebného domu Storch, Čeladná

Zhotovitel:
NOSTA, s.r.o., Nový Jičín
Projektant:
Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Investor:
Beskydské rehabilitační centrum, spol. s r.o., Čeladná

I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Rekonstrukce

Hlavní cena

Rekonstrukce výstavní budovy a nová expozice Muzea Těšínska na Hlavní třídě, Český Těšín

Zhotovitel:
MORYS s.r.o., Přívoz, Ostrava
Projektant:
BMCH s.r.o., Mariánské hory, Ostrava
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

Čestné uznání

Přestavba bývalých jeslí na jazykovou školu a nakladatelství, Opava Kateřinky

Zhotovitel:
Slezské stavby Opava s.r.o., Opava Kateřinky
Projektant:
Atelier38 s.r.o., Ostrava-Moravská Ostrava
Investor:
Helen Doron English, Angličtina pro děti s.r.o., Opava Kateřinky

Radegastův Šenk, Nošovice

Zhotovitel:
BD STAV MORAVA s.r.o., Bruzovice
Projektant:
VYSLOUŽIL ARCHITEKTI, Ostrava
Investor:
Obec Nošovice

Památník J.A.Komenského ve Fulneku - živé muzeum, Fulnek

Zhotovitel:
TVARSTAV- REAL a.s. Fulnek
Projektant:
Ing. Petr Tomeš, Ostrava - Výškovice
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

I. Kategorie Stavby občanské vybavenosti - Veřejná prostranství

Hlavní cena

Náměstí Ostrava - Jih, veřejný prostor Hrabůvka

Zhotovitel:
Zlínstav a.s., Zlín
Projektant:
PROJEKTSTUDIO EUCZ, Ostrava - Poruba
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava - Jih, Ostrava-Hrabůvka

Čestné uznání

33. Revitalizace parku u Biskupství - Moravská Ostrava a Přívoz

Zhotovitel:
HSF System SK s.r.o
Projektant:
Ing. arch. Ondřej Vysloužil
Investor:
Statutární město Ostrava

II. Kategorie bytové domy

Hlavní cena

Bytový dům Střelniční

Zhotovitel:
INTOZA s.r.o., Ostrava Mariánské hory a Hulváky
Projektant:
ATELIÉR 38 s.r.o., Moravská Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava

Čestné uznání

Rekonstrukce objektu Husova 7, Ostrava - centrum

Zhotovitel:
MORYS s.r.o., Ostrava
Projektant:
atelier38 s.r.o, Moravská Ostrava
Investor:
Statutární město Ostrava

Penziony Smrk a Skalka společnosti Ráj Beskyd v Čeladné

Zhotovitel:
HLAVA-STAVBY s.r.o., Bystřice pod Hostýnem, RV Styl s.r.o., Ostrava - Martinov
Projektant:
petit ateliér s.r.o., Ropice
Investor:
Ráj Beskyd, s.r.o., Brno

III. Kategorie Rodinné domy

Hlavní cena

Rodinný dům v Šilheřovicích

Zhotovitel:
Svépomoci, STAVBY ŠIMEK s.r.o., Frýdek-Místek
Projektant:
Ateliér POD VĚŽÍ s.r.o., Frýdek - Místek, Kamil Mrva Architects, s.r.o., Kopřivnice
Investor:
Lukáš Homola

Čestné uznání

Atriový rodinný dům v Hukvaldech, Dolní Sklenov

Zhotovitel:
TRASPOL stavební s.r.o., Nové město, Praha 1
Projektant:
petit atelier s.r.o., Ropice
Investor:
Samuel Mitúch a Katarína Mitúchová, Moravská Ostrava

IV. Kategorie Průmyslové stavby

Hlavní cena

SÍDLO SPOLEČNOSTI POLNA CORP. S.R.O., TŘINEC

Zhotovitel:
Beskydská stavební, a.s., Třinec
Projektant:
Ing. arch. Jan Paldus, Petřvald u Karviné
Investor:
POLNA corps. s.r.o., Třinec dnes již jako VALVEA s.r.o., Třinec

Čestné uznání

NOVÉ VAV CENTRUM SPOLEČNOSTI INGETEAM A.S., OSTRAVA - PUSTKOVEC

Zhotovitel:
HSF System a.s., Ostrava - Kunčičky
Projektant:
Ing. Jaromír Provazník
Investor:
Ingeteam a.s., Ostrava - Pustkovec

V. Kategorie Stavby Dopravní, Inženýrské a vodohospodářské

Hlavní cena

Optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice, Karviná

Zhotovitel:
Společnost ČET-DET, tvořena společnostmi: Subterra a.s. správce, OHL ŽS a.s. společník, EUROVIA CS a.s. společník, GJW Praha spol s.r.o.
Projektant:
Sdružení Český Těšín - Dětmarovice tvořené společnostmi: MORAVIA CONSULT Olomouc a.s. vedoucí účastník, SUDOP Brno spol s.r.o., účastník, METROPROJEKT Praha a.s. účastník
Investor:
Správa železnic, státní organizace, Praha - Nové město

Čestné uznání

Rybí - likvidace odpadních vod, Rybí

Zhotovitel:
COMMODUM, spol s.r.o., Valašská Bystřice
Projektant:
Projekty VODAM s.r.o., Hranice
Investor:
Obec Rybí

VI. Kategorie Stavby realizované mimo území Moravskoslezského kraje

Hlavní cena

Smetanova obchodní galerie a městské podzemní garáže, Vsetín

Zhotovitel:
Smetanova obchodní galerie - vybraní dodavatelé: Ruuki CZ s.r.o., KAREDO s.r.o., ELGEN elektro s.r.o., BMS SERVIS s.r.o., Štec SVT s.r.o., Aleš Zetocha
Projektant:
nodum atelier - s.r.o., Jablunkov (obě části), Spolupráce: BLAŽEK PROJEKT s.r.o., Opava (na Smetanově obchodní galerii)
Investor:
Smetanova obchodní galerie - VALATRANS a.s., Liptál, Městské podzemní garáže, Vsetín

Čestné uznání

Café Re:public , Praha - Malá Strana

Zhotovitel:
STALUV spol s.r.o., Praha
Projektant:
nodum atelier - s.r.o., Jablunkov
Investor:
REKOCHEM s.r.o., Staré Město, Třinec

Cena Grand Prix

Rekonstrukce výstavní budovy a nová expozice Muzea Těšínska na Hlavní třídě, Český Těšín

Zhotovitel:
MORYS s.r.o., Přívoz, Ostrava
Projektant:
BMCH s.r.o., Mariánské hory, Ostrava
Investor:
Moravskoslezský kraj, Ostrava

Cena děkana stavební fakulty VŠB

Ing. Pavel Dobeš – Za aktivní odbornou, výzkumnou a publikační činnost v oblasti dřevěných konstrukcí zahrnující i článek v impaktovaném časopise Materials.

Ing. arch. Ivona Dlábiková – Za aktivní výzkumnou a publikační činnost v oblasti stavebního kulturního dědictví zahrnující i článek v impaktovaném časopise Journal of Cultural Heritage.

Ing. David Mácha – Za aktivní výzkumnou a publikační činnost v oblasti dopravních staveb zahrnující i dva články v impaktovaném časopise Sustainability.

Cena laické veřejnosti

Náměstí Ostrava - Jih, veřejný prostor Hrabůvka

Zhotovitel:
Zlínstav a.s., Zlín
Projektant:
PROJEKTSTUDIO EUCZ, Ostrava - Poruba
Investor:
Statutární město Ostrava, městský obvod Ostrava - Jih, Ostrava-Hrabůvka

CENA MINISTERSTVA PRŮMYSLU A OBCHODU

Slovenská strela Kopřivnice

Zhotovitel:
PS BRNO s.r.o., Brno - jih
Projektant:
Atris s.r.o., Ostrava - Slezská Ostrava, Ing. arch. Jiří Liškutín, Ing. Ladislav Zahradníček
Investor:
TATRA TRUCKS a.s., Kopřivnice

CENA HEJTMANA MSK

Památník Josefa Kaluse, Čeladná

Zhotovitel:
R.E.V.I.S s.r.o., Frýdek - Místek
Projektant:
R.E.V.I.S s.r.o., Frýdek - Místek
Investor:
Obec Čeladná

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ SPS

Voliéra kondora královského, Zoologická zahrada Ostrava, k.ú. Slezská Ostrava, obec Ostrava

Zhotovitel:
GEOSAN GROUP a.s., Kolín III
Projektant:
AU Plan s.r.o., Praha
Investor:
Statutární město Ostrava

OSOBNOST STAVEBNICTVÍ

Ing. Josef Barták

CENA ODBORNÉ POROTY

Předprostor NKP ,,Noční přechod” v obci Morávka

Zhotovitel:
Zahrady Vrobel s.r.o., Frýdlant nad Ostravicí, akd. sochař Martin Zet
Projektant:
Ing. arch. Martin Foldyna
Investor:
Obec Morávka