JUBILEJNÍ 15. ROČNÍK SOUTĚŽE STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE JE REKORDNÍ

 

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje 2020, která letos vstupuje do svého jubilejního patnáctého ročníku, si našla své adekvátní místo v prezentaci stavebních firem, projektantů, inženýrů, architektů, stavitelů, zhotovitelů či investorů a stala se tak významným vyústěním stavebních realizací a projektů realizovaných na území MSK.

„Patřím mezi obdivovatele špičkových architektů, kteří velmi významně ovlivňují vzhled našich měst i krajiny. Spoluvytvářejí atmosféru a působí na naše vnímání prostředí, do kterého svůj výtvor zasazují. I proto je architektura tak důležitá. Náš kraj prochází zásadní proměnou. Ze zaprášeného koutu republiky se stává technologický lídr, ve kterém dostávají prostor odvážné nápady a smělé vize. Řekl bych, že je náš region pro moderní architekturu ideálním místem. Proto je skvělé, že už 15 let soutěž Stavba Moravskoslezského kraje na nejlepší stavební počiny v našem regionu upozorňuje,“uvedl prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., hejtman Moravskoslezského kraje.

„Zájem o tuto prestižní soutěž nás vyhlašovatele velice těší. Zejména v souvislosti s dopady epidemie oceňujeme aktivní přístup všech investorů, jejich zásadní přínos ke vzniku dalších nádherných staveb v MSK a tím i podporu celého stavebního sektoru.“, sdělil Ing. Pavel Ševčík, Ph.D., technický ředitel SPS.

Vyhlašovateli této každoroční prestižní soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů pobočky Ostrava a Moravskoslezský kraj. Hlavním cílem je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a dále také seznámení širší laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v našem kraji.

„Tato odborná soutěž má pevnou pozici v kalendáři akcí, na které by zajímavé stavby našeho kraje neměly chybět a vytváří tak pozitivní obraz o stavebnictví.“, uvedl Ing. Svatopluk Bijok, předseda ostravské oblasti České komory autorizovaných inženýrů a techniků.

Od prvního ročníku, jehož slavnostní vyhlášení proběhlo v roce 2007, se do soutěže přihlásilo 507 staveb, z toho si odneslo ocenění 261 v konkrétních kategoriích a hlavní cenu GRAND PRIX získalo 14 společností. Po uzávěrce termínu pro podání přihlášek, v květnu tohoto roku, evidujeme 53 soutěžních staveb.

Do hlasování se za uplynulých čtrnáct let zapojilo přibližně 30 000 osob z řad laické veřejnosti a webové stránky soutěže doposud zhlédlo přes 238 000 návštěvníků. Vyvrcholení soutěže, tedy slavnostní galavečer, navštívilo 4 500 hostů.

„Počet staveb jubilejního 15. ročníku je rekordní. Svědčí to nejen o dobrém renomé této soutěže, ale i o poměrně nečekaném masivním nárůstu nových investic v našem kraji bez ohledu na obtíže spojené s pandemií. A to je dobrá zpráva pro projektanty i stavební firmy.“, zmínil Ing. Arch. Martin Chválek, předseda Obec architektů Ostrava.

Nyní jedenáctičlennou porotu, složenou ze zástupců Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje čeká nelehký úkol – postupně zhodnotit všechny přihlášené soutěžní stavby.

Vzhledem k opatřením, které před nedávnem panovaly, byl slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků soutěže posunut na podzim tohoto roku.

Sledujte průběžné informace o soutěži na našem webu nebo na:  https://www.facebook.com/stavbamsk

Partneři soutěže


Generální partner

Aktuality

Druhé objížďky soutěžních staveb

Odborná porota absolvovala druhé dva dny objížděk soutěžních staveb v rámci 16. ročníku soutěže STAVBA MSK 2021. Děkujeme všem zúčastněným.

Reportáž České televize, televizního studia Ostrava

Je zde další reportáž o soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje“. Děkujeme České televizi, televiznímu studiu Ostrava za medializaci naší soutěže.

První objížďky soutěžních staveb

Odborná porota má za sebou první dva dny objížděk soutěžních staveb v rámci 16. ročníku soutěže STAVBA MSK 2021. Děkujeme

404 Not Found

404 Not Found


nginx/1.16.0