DVANÁCTÝ ROČNÍK PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE STAVBA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

31. 5. 2018 Aktuality

únor 2018

Do 15. března 2018 mohou soutěžící přihlásit svá stavební díla a zúčastnit se tak
12. ročníku soutěže o nejlepší stavbu Moravskoslezského kraje. Každoročními vyhlašovateli této akce jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků a Obec architektů ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Již dvanáctým rokem je hlavním cílem soutěže prezentace a propagace projektů a staveb, jakož
i přiblížení nejlepších stavebních děl a jejich tvůrců širší laické i odborné veřejnosti. „Od prvního ročníku, jehož slavnostní vyhlášení proběhlo v roce 2007, se do soutěže přihlásilo již 377 staveb.
Z toho 190 staveb si odneslo nějaké ocenění
,“ připomněl zástupce organizátora Luděk Lokaj. Připomeňme si oceněné stavby předchozích ročníků, například loni oceněnou Atletickou halu v Ostravě-Vítkovicích (Hlavní cena v kategorii Novostavby), dále Bolt Tower (Cena Grand Prix 2015), Víceúčelová hala WERK ARENA v Třinci (Cena Grand Prix 2014) nebo Římskokatolický kostel v Ostravě Zábřehu (Cena Grand Prix 2007) a mnoho dalších. Organizátoři spolu s vyhlašovateli a porotou napjatě čekají, jaké stavby se zapojí do 12. ročníku soutěže.

„Přestože v regionu žiji a v oboru pracuji, jsem znova a znova překvapen kolik nových a hodnotných realizací každoročně vzniká. Pokud zdejší investoři mají energii a odhodlání přivést na svět novou stavbu, skládám jim za to hold. A pokud se k tomu navíc přidá skutečná kvalita architektonického či inženýrského díla, zanechají tím po sobě významný odkaz a tvoří historii,“ řekl předseda Obce architektů Ostrava Ing. arch. Martin Chválek.

Architekti, projektanti, investoři, majitelé objektů nebo stavební firmy mohou přihlášky zasílat
do 15. března 2018 a zapsat tak do soutěže stavby dokončené a zkolaudované v Moravskoslezském kraji od počátku roku 2016 do konce roku 2017. Hodnotit se bude v pěti kategoriích: stavby občanské vybavenosti, bytové domy, rodinné domy, průmyslové stavby a dopravní, inženýrské
a vodohospodářské stavby.

V rámci slavnostního vyhlašování výsledků se nehodnotí pouze stavební díla, ale udělovaná je i cena
s názvem Osobnost stavebnictví MSK. Toto ocenění získá výrazná osobnost, která se nemalou měrou podílí na stavebním rozvoji Moravskoslezského kraje. V loňském roce si toto uznání odnesl Ing. arch. Zdeněk Klos.

 

„Máme za to, že je zapotřebí informovat širokou veřejnost o realizovaných a zajímavých stavbách. Právě proto v tomto období vyhlašujeme  již 12. ročník soutěže Stavba roku MSK. Věříme, že navážeme na úspěšné minulé ročníky a finále soutěže se stane důstojnou oslavou stavebnictví v Moravskoslezském kraji,“ podotkl viceprezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Ing. Pavel Ševčík, Ph.D.

Nejlepší stavby bude vybírat jedenáctičlenná porota, složená ze zástupců Krajské stavební společnosti při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných
ve výstavbě, Obce architektů a zástupců Moravskoslezského kraje.

Porota nominuje stavby do každé kategorie, přičemž se bude udělovat hlavní cena a čestná uznání.
Z vítězných staveb jednotlivých kategorií bude vybrána stavba roku s udělením ceny GRAND PRIX. V loňském roce tuto cenu získala Atletická hala v Ostravě-Vítkovicích. Projektantem a zároveň přihlašovatelem díla je Chválek ateliér s.r.o., zhotovitelem je společnost EKKL a.s.,  a investorem Vítkovice aréna a.s..

Zájemci naleznou podrobnosti o soutěži na stránkách www.stavbamsk.cz.

Novinka pro přihlašovatele

Uzávěrka termínu přihlášek do 17. ročníku naší soutěže je 15. března 2023. Novinkou pro přihlašovatele staveb je doporučení, aby svou…

27. 1. 2023
První setkání vyhlašovatelů nad zahájením 17. ročníku soutěže

Dne 20. 1. proběhlo první setkání vyhlašovatelů nad zahájením 17. ročníku naší prestižní soutěže.

20. 1. 2023
Tisková zpráva k zahájení 17. ročníku soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2022

17. ročník prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje 2022 je zahájen. Na odkaze uvedeném níže najdete tiskovou zprávu k zahájení letošního…

18. 1. 2023
Šťastný Nový rok

Přejeme Vám úspěšný a šťastný nový rok 2023!

1. 1. 2023